Welcome to the better world of cow

Mes suprantame, kokia trapi yra žmonija ir koks siauras jos išgyvenimui tinkamų sąlygų spektras. Mums rūpi klimato kaita, ir ką dėl to darome. 

Mes žinome, kad šiltnamio dujomis vadinamos visos atmosferoje esančios dujos, kurios sulaiko šilumą – vandens garai, ir deguonis, anglies dioksidas, metanas, ozonas. Kai kurių iš jų kiekį mes ženkliai įtakojame. 

Todėl pareiškiame:


Mes ESAME MOTYVUOTI mažinti galvijų išskiriamo metano ir anglies dvideginio kiekį, nes pats galvijas išskirdamas šias dujas tam eikvoja savo energiją, todėl yra mažesnio produktyvumo, priauga mažiau svorio, augina silpnesnį prieauglį, nei tą energiją nukreipdamas į savo audinius ir pieną.

Mes TURIME ILGALAIKĘ STRATEGIJĄ - keičiame savo bandų genofondą rinkdamiesi galvijus, kurie turi geną, dėl kurio paveldimumo puoselėjimo banda per 10 metų generuojamo metano kiekį gali sumažinti daugiau nei 26%.[1] [2]

Mes VEIKIAME trumpuoju laikotarpiu – galvijai ganomi ganyklose, atsisakant šėrimo patalpose, o papildus savo bandoms keičiame į mažinančius metano dujų išskyrimą. Tai ne tik prisideda tausojant klimatą, bet ir gerina angliavandenių įsisavinimą.[3]


Mes KEIČIAME AGRARINĮ KRAŠTOVAIZDĮ taip, kad galvijininkystės generuojamos dujos kuo greičiau pasiektų savo natūraliąsias gamtines kaupyklas ir virstų šias dujas ilgiems amžiams savyje užrakinančia mediena.[4] Todėl kultivuojame ganyklas taip, kad jos taptų daugiakultūrinėmis ir keičiame laukų išdėstymą siekdami kuo dažnesnės miško kaimynystės.

Mes skatiname valdžią SUSIPAŽINTI IR PLĖTOTI klimatui draugiškos žemdirbystės principus, o kaimynus – tapti bendraminčiais ir diegti juos aplinkoje. Tam esame sutelkę kraštovaizdžio tyrimo ir žemės ūkio paskirties teritorijų planavimo specialistų grupę, nuolat skelbiame naujienas ir pranešimus konferencijose.


Šaltiniai:
[1] Journal of Dairy Science, Volume 104, Issue 8, August 2021, Pages 8983-9001
[2] Van Engelen, S. The genetic background of methane emission by dairy cows, 144 pages. PhD thesis, Wageningen University, Wageningen, the Netherlands (2018) With references, with summaries in English and Dutch ISBN: 978-94-6343-732-5
[3] Pašarų priedai 
[4] Metano kaupyklos miško paklotėje